header-new2

  • Тисменицька міська рада
    Тисменицька міська рада
---------   ВІТАЄМО НА САЙТІ ТИСМЕНИЦЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ   ---------

В його серці жила Україна

ВИСТАВКА ГОЛОВНАВірою вбивається всякий страх

(Володимир Винниченко)

На честь 141-ої річниці від дня народження Володимира Винниченка, українського політичного та громадського діяча, прозаїка, драматурга та художника, першого голови Директорії УНР (1918—1919) з ініціативи міського голови Тетяни Градюк в Тисменицькій міській бібліотеці та в книгозбірні села Милування розгорнуто книжкові виставки.

На експозиціях представлені книги прози і драматургії, журнальні і газетні статті розвідки про письменницьку, мистецьку, революційну діяльність, життя закордоном та літературна критика. Із представлених на виставці книг, окрім біографічних даних і самих творів, дізнаємося, що Володимир Винниченко народився у селі Веселий Кут (нині територія Кропивницького). Навчався на юриста. Досконало знав не лише українську, але й латинську, грецьку, німецьку та французьку.

ВИСТАВКА

Літературна спадщина налічує більше 100 оповідань, 14 романів, 23 п'єси. Щодо останніх, то вистави за творами Винниченка мали неабиякий успіх у театрах Берліна, Праги, Рима. А ще він автор першого українського фантастичного роману «Сонячна машина» і талановитий художник. Його 74 оригінальні малярські роботи та 4 альбоми з малюнками аквареллю нещодавно повернулися в Україну. Разом з дружиною 25 років прожив у Франції, у містечку Мужен. Там займався літературною творчістю, малюванням, вирощував овочі. Володимир Винниченко був прихильником здорового способу життя, практикував веганство та сироїдіння.

У роки радянської влади письменника світового рівня викреслили з української літератури за політичну діяльність та звинувачення діючої тоді владу в організації Голодомору. Помер Володимир Винниченко 6 березня 1951 року, на еміграції, похований у французькому місті Мужен. Його іменем названо Центральноукраїнський державний педагогічний університет у Кропивницькому, вулиці у десятках міст України, є іменна стипендія та випущено ювілейну монету. Також у Кропивницькому є пам’ятник Володимиру Винниченку.

Календар новин

Вересень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3
 
ЦНАП
 
el vpered 
 
Фотоклуб КОЛУМБ м.Тисмениця