header-new2

  • Тисменицька міська рада
    Тисменицька міська рада
---------   ВІТАЄМО НА САЙТІ ТИСМЕНИЦЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ   ---------

МАЛЯРІЯ

Малярія – інфекційне захворювання, збудником якого є найпростіші (плазмодії малярії), що передаються від хворої до здорової людини через укус малярійних комарів. Хвороба найбільш поширена в країнах з тропічним кліматом. Захворювання часто починається з нездужання, слабкості, розбитості, головного болю, болю в суглобах, в м’язах, сухості в роті, потім- приступи високого підвищення температури, блювота, розлади травлення, кашель. За тяжкого злоякісного перебігу хвороба може закінчитись смертю.

В 1880 році відкрито збудника хвороби – плазмодіїв малярії, в 1981 році розроблена методика його фарбування в препаратах крові, в 1897 році виявлено переносника хвороби – малярійного комара.

Захворюваність на малярію залишається високою: щорічно хворіє до 500 млн. жителів земної кулі. Зберігається несприятлива ситуація в Африці, Азії, Південній Америці.

Збудники малярії – плазмодії – відносяться до типу найпростіших. У тварин і птахів виділено до 100 видів плазмодіїв. У людини малярію спричиняють 4 види плазмодіїв.

На людину нападає лише самка комара. Внаслідок кровосмоктання хворої на малярію людини, або носія плазмодіїв малярії самка комара заражається. Цикл розвитку малярійного плазмодія в тілі комара залежить від температури повітря і починається від 16 – 18 градусів тепла. Подальший розвиток малярійного плазмодія відбувається в організмі людини після укусу комара.

Сприйнятливість людей щодо малярії надзвичайно висока – майже 100%.

В Україні є ризики щодо поширення малярії – посилення міграції населення, прибуття студентів і інших осіб із небезпечних по малярії країн, зниження опірності організму людей внаслідок стресових ситуацій (війна, недоїдання, недосипання і т. п.), а також наявність відповідних водойм для розвитку комарів.

Захист від укусів комарів повинен здійснюватись як під час перебування в приміщенні, так і поза ним. Малярійні комарі нападають на людину найчастіше ввечері, з настанням сутінок та вночі. В цей час бажано носити одяг, що прикривав би більшу частину тіла. Відкриті частини тіла, особливо під час перебування поза приміщенням в сутінках, для запобігання нападу комарів слід змащувати репелентами. Тривалість дії репелентів від 30 хвилин до 3-4 годин.

Перед виїздом за кордон довідайтесь, чи реєструється малярія в тій країні, куди ви направляєтесь. Проконсультуйтеся з лікарем чи треба застосувати протималярійні препарати і які репеленти вам використовувати.

Лікар паразитолог мікробіологічної лабораторії

Богородчанського відділу

ДУ «Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ»

Василь ФЕДОРІВ

Календар новин

Квітень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
join-us-facebook 
lot 
1645021179
 
ЦНАП
 
diia1-1
 
gid1
 
єдопомога
 
265x245
 протидія насильству
 
el vpered
 
Фотоклуб КОЛУМБ м.Тисмениця