header-new2

  • Тисменицька міська рада
    Тисменицька міська рада
---------   ВІТАЄМО НА САЙТІ ТИСМЕНИЦЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ   ---------

Статті

Пам’яті велетня духу

ВИСТАВКА ШЕПТИЦЬКИЙЖивіть сумлінно, щодня ходіть до Святого Причастя,

працюйте солідно у своєму покликанні й більш нічого:

тим перевернете цілі держави…

(Андрей Шептицький)

29 липня — 156-а річниця від дня народження великого українця, митрополита Андрея Шептицького. На честь цієї дати з ініціативи міського голови Тетяни Градюк в Тисменицькій міській бібліотеці та в книгозбірні села Милування розгорнуто книжкові виставки: «Андрей Шептицький – Мойсей українського духу» та «Андрей Шептицький – єпископ Станиславської єпархії».

На експозиціях представлено біографічні книги про митрополита, розвідки українських закордонних вчених, збірки спогадів та різних документів про суспільну, церковну та благодійну діяльність знаного церковного діяча, є і чимало тогочасних світлин, які стали фотоісторією.

Із представлених на виставках книг і документів дізнаємося, що величну постать Андрея Шептицького, його великий внесок у розбудову української греко-католицької церкви, меценатство, суспільну, дипломатичну, наукову, просвітницьку, культурологічну діяльність, підтримку освіти, молоді, допомогу сиротам, розвиток української економіки.

Довідка: Андрей Шептицький 1865–1944 (світське ім’я Роман Марія Александер Шептицький) - визначний український церковний, громадський і політичний діяч, граф. Народився у селі Прилбичі на Львівщині. Був митрополитом УГКЦ, яку очолював майже 44 роки. У 35 років був призначений Папою Римським Левом ХІІІ на єпископа Галицького престолу. Це відбулося 17 грудня 1900 року. А 17 січня 1901 року відбулась інтронізація глави церкви у Святоюрському соборі у Львові. Митрополит Шептицький був главою УГКЦ до своєї смерті, 1 листопада 1944 року.

Андрей Шептицький — автор учення про історичну місію української церкви у справі відновлення єдності східної та західної церков. Був засновником Національного музею у Львові, земельного банку, народної української лікарні, греко-католицької богословської академії у Львові. Митрополит Андрей Шептицький був слугою лише Бога та своєї пастви.

У 1914 році царські війська арештували митрополита Андрея Шептицького. Майже три роки він провів у Суздальській в’язниці Росії. У 1917 році митрополита звільнили. У 1931 році Андрей Шептицький створив у Львові Український католицький союз – суспільно-релігійну організацію – з метою консолідації українського суспільства, а передовсім політиків, на засадах християнської ідеології.

Помер у Львові, похований у соборі Святого Юра.

Календар новин

Вересень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3
 
ЦНАП
 
el vpered 
 
Фотоклуб КОЛУМБ м.Тисмениця