header-new2

  • Тисменицька міська рада
    Тисменицька міська рада
---------   ВІТАЄМО НА САЙТІ ТИСМЕНИЦЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ   ---------

Свято села в Старих Кривотулах

С КРИВОТУЛИ 01ГОЛОВНАМоє рідне село, мої рідні Старі Кривотули,
Хочу я, щоб завжди тут щасливими жителі були.
Щоби квітли сади, щоби дзвінко сміялися діти,
Щоб хотілось пісням голубами у небо злетіти.
(Марія Гавадзин)

12 липня, в понеділок, у селі Старі Кривотули відбувся день села. На святкуванні побували міський голова Тетяна Градюк, заступник Володимир Цапай та староста Володимир Назарук.

Свято розпочалося Богослужіннями в місцевій церкві. Жителі та гості села молилися за процвітання Старих Кривотул, здоров’я і добробут усіх, хто проживає у селі та їхніх родин. Згодом відбулися спортивні турніри. Підсумком свята став великий концерт, що відбувся на місцевому стадіоні. У концерті взяли участь місцеві співаки і танцюристи. Концертну програму розпочав ансамбль пісні і танцю «Баври Прикарпаття», який є гордістю і візитівкою села.

Привітала жителів селі і очільниця громади Тетяна Градюк. «Дорога дружня, щира та велика старокривотульська родино, щиро вітаю вас із Днем села! Ви є прикладом, згуртованості, підприємливості, плекання місцевих талантів. Божої опіки та благословення вам! Нехай кожен наступний день вашої багатовікової історії буде для вас плідним, добрим, позитивним. Щоби усі ви були здорові, щасливі, міцніли і багатіли, як і вся наша згуртована сильна громада та Україна», — відзначила пані Градюк.

Довідка: Перша письмова згадка про село Старі Кривотули датується 1436 роком. Щодо походження назви села, то є кілька версій. За першою, поселення виникло на берегах річки Опришина, що мала криве русло. І береги річки тулили (захищали) жителів поселення від негоди й ворогів. За іншою версією, назва походить від словосполучення «криво тулені». Давно сюди переселилися з інших сіл мужні, працьовиті люди, які почали освоювати нові території і забудовувати їх. Але свої оселі люди споруджували хаотично. Тобто не було рівних вулиць, а «криво тулені».

Під час визвольної війни 1648-1654 років багато жителів села були учасниками повстання під проводом Семена Височана. У 1772 році в селі побудували дерев’януцеркву, при якій діяла парафіяльна школа.У 30–40-их роках ХХ сторіччяжителі села були членами спортивно-пожежного товариства «Луг»,рали участь у бойових діях Української Галицької Армії, захищали ЗУНР, були членами ОУН-УПА.

Сьогодні село належить до Тисменицької територіальної громади. У Старих Кривотулах працюють підприємці, є крамниці, заклади харчування, ліцей, стадіон, церква, амбулаторія загальної практики сімейної медицини, пам’ятник Тарасові Шевченку. Діють народний ансамбль пісні і танцю «Барви Прикарпаття», є футбольна і волейбольна команди. А ще до складу старокривотульського старостинського округу входить село Красилівка.

С КРИВОТУЛИ 01ГОЛОВНА

С КРИВОТУЛИ 02

С КРИВОТУЛИ 03

С КРИВОТУЛИ 04

С КРИВОТУЛИ 05

С КРИВОТУЛИ 06

С КРИВОТУЛИ 07

С КРИВОТУЛИ 08

С КРИВОТУЛИ 09

С КРИВОТУЛИ 10

С КРИВОТУЛИ 11

С КРИВОТУЛИ 12

С КРИВОТУЛИ 13

С КРИВОТУЛИ 14

 

С КРИВОТУЛИ 16

С КРИВОТУЛИ 17

С КРИВОТУЛИ 18

С КРИВОТУЛИ 19

С КРИВОТУЛИ 20

С КРИВОТУЛИ 21

С КРИВОТУЛИ 22

С КРИВОТУЛИ 23

С КРИВОТУЛИ 24

 

С КРИВОТУЛИ 26

С КРИВОТУЛИ 27

Календар новин

Вересень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3
 
ЦНАП
 
el vpered 
 
Фотоклуб КОЛУМБ м.Тисмениця