header-new2

  • Тисменицька міська рада
    Тисменицька міська рада
---------   ВІТАЄМО НА САЙТІ ТИСМЕНИЦЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ   ---------

Храмове свято у Липівці

ЛИПІВКА 017 липня, у середу, в селі Липівка відбулося храмове свято давнього та славного храму Святого Воскресіння УГКЦ. Це найстарша дерев’яна церква Тисменицької громади. У святкуваннях взяла участь голова Тисменицької міської ради Тетяна Градюк.

Богослужіння з нагоди храмового свята відбулися у просторій церкві святого Йосафата, де зібралися більше сотні місцевих жителів та гостей села. Святкову Літургію очолив декан Галицький, отець Ігор Броньовський, якому співслужили семеро священників з міста Івано-Франківська, сіл Липівка, Братківці, Угорники, Пшеничники.

ЛИПІВКА 04

 

ЛИПІВКА 03

 

ЛИПІВКА 02

 

ЛИПІВКА 09

 

ЛИПІВКА 11

 

ЛИПІВКА 06

 

ЛИПІВКА 05

 

ЛИПІВКА 07

 

ЛИПІВКА 08

 

ЛИПІВКА 13

«Всечесні отці, шановна липівська громадо, разом з депутатами Тисменицької міської ради щиро вітаю вас із великими християнським святом Різдвом Предчечі Господнього та Хрестителя Йоана і святом вашого храму,- зазначила Тетяна Градюк у вітальному слові.— Дякую священникам за ревне служіння. У святковий день бажаю іменинникам та іменинницям, а також всім липівським родинам добра, злагоди благополуччя, Божого благословення. Процвітання липівській громаді та всій Україні на многіїі, благії літа».

Із нагоди свята очільниця громади вручила пароху храму, отцю Василю Фіголю, сертифікат на 10 тисяч гривень для потреби церкви. Кошти виділено за програмою «Духовне життя». Після Богослужіння відбулося мирування та велике Водосвяття.

 

ЛИПІВКА 14

 

ЛИПІВКА 16

 

ЛИПІВКА 01

 

ЛИПІВКА 10

 

Довідка: Перші письмові згадки про храм Святого Воскресіння датуються 1578 роком. Але церква, яку бачимо зараз у центрі села, споруджена з дубових колод у 1700 році. Вона знаходилася у західній околиці села, де у 1711–1724 роках діяв чоловічий Свято-Троїцький монастир. Після закриття обителі, церкву в 1728 році перевезли у центр села. Вона стала парафіяльним храмом. Сьогодні це історична та архітектурна цінність громади, Прикарпаття й України. Зараз давня церква є біля нової святині — храму святого Йосафата.

З існуванням церкви Святого Воскресіння пов’язана історія чудотворної ікони Липівської Богородиці, що зараз знаходиться у новому храмі святого Йосафата. На іконі унизу є напис:«Цей рід шукаючих Господа». Коли церкву розібрали і перенесли в село, то разом з нею перенесли й ікону. За переказами старожилів, образ повертався на старе монастирське місце і плавав у водах джерела, що було поруч колишнього вже тоді монастиря. Селяни знову й знову урочисто повертали ікону в село.

У 1887 році ікону коронували: на голови Богородиці й Ісуса прикріпили дві срібні, покриті золотом корон із 9 коштовними каменями. Та нещодавно, у архівних документах віднайдено згадку, що ікона була коронова ще в 1755 році. Від 2000 року ікона є в церкві святого Йосафата. У 2003 році святиню віддали на реставрацію, за результатами якої виявили 4 живописних нашарування, найдавніше з яких здійснене наприкінці XVII сторіччя. Щорічно, 6 липня, у переддень свята Івана Хрестителя, жителі Липівки та сусідніх сіл урочисто з церковною процесією несуть ікону до давнього монастирського джерела. А 7 липня, у селі відзначають храмове свято.

 

Календар новин

Вересень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3
 
ЦНАП
 
el vpered 
 
Фотоклуб КОЛУМБ м.Тисмениця