header-new

  • Тисменицька міська рада
    Тисменицька міська рада
---------   ВІТАЄМО НА САЙТІ ТИСМЕНИЦЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ   ---------

Культура

У Тисменицькій територіальній громаді повністю збережено базову мережу закладів культури. Станом на січень 2021 року функціонує:

17 клубних установ;

17 бібліотек ( 15 – сільських, 2– міські);

1 початковий мистецький навчальний заклад ( контингент учнів – 219);

5 громадських музеїв (м. Тисмениця, с. Клубівці, с. Слобідка, с.Липівка, с. Пшеничники).

При клубних установах району активно працюють клубні формування, з них 17 колективів, які носять почесне звання «народний»: 3 хорові колективи, 5 вокальних ансамблів, 2 фольклорні колективи, 1 ансамбль танцю, 1 ансамбль пісні і танцю, 1 фотоклуб, 1 драматичний колектив, 1 цирковий колектив, 2 оркестри – 1 народної та 1 естрадної музики.

Кращі колективи громади беруть участь у обласних, всеукраїнських, міжнародних фестивалях, конкурсах, святах. Деякі з них репрезентували своє мистецтво в Польщі, Німеччині, Чехії.

Особлива увага працівників культури зосереджена на відродженні, збереженні національних традицій, звичаїв та обрядів, популяризації української народної пісні, автентичних хореографічних постановок. Усі культурно – масові заходи цілеспрямовані на висвітлення всіх напрямків культурно – просвітницької діяльності, розвиток творчих здібностей, народного аматорського мистецтва, задоволення культурних потреб різних верств населення, збереження національної культурної спадщини, створення умов дозвілля, забезпечення подальшого зростання ролі духовної сфери у житті Тисменицької територіальної громади. Крім того, заклади культури здійснюють роботу, спрямовану на консолідацію  і розвиток української нації, проведення свят за народним календарем та відзначення пам’ятних дат, пропаганді здорового способу життя, формування художніх та естетичних смаків, розвитку фольклору та етнографії у жанрах вокально – хорового, драматичного, хореографічного мистецтва.

Маючи талановитих, творчих, енергійних людей, відділ культури, молоді та спорту Тисменицької міської ради продовжує свої напрацювання у проведенні різноманітних свят, конкурсів та фестивалів, таких як: свято народної творчості «Від Різдва до Йордану», Великодні забави, молодіжний фестиваль естрадної пісні «Майбутнє України», свято хорового мистецтва «Пісня серця моєї України», української народної пісні «Народної душі пісенні переливи». Відрадно те, що всі вони мають мандруючий характер, тобто щороку проводяться в іншому населеному пункті територіальної громади.

Масштабну роботу по розвитку творчих здібностей підростаючого покоління у жанрі вокально – хорового, музичного мистецтва проводить початковий спеціалізований мистецький заклад – Тисменицька дитяча школа мистецтв імені Йова Княгиницького. Свідченням цього є проведення та участь учнів шкіл у обласних, всеукраїнських, міжнародних фестивалях, конкурсах. Велику увагу заслуговує Всеукраїнський фестиваль дитячого хорового мистецтва «Весняні голоси», що проводиться у м.Тисмениця раз у два роки та об’єнує участь дитячих хорових колективів з різних областей України.

Важливу роль у культурно – просвітницькому житті громади відіграють бібліотеки. Фонди бібліотек систематично поповнюються новинками книг та періодики, на яку щорічно виділяються кошти з місцевого бюджету. Цікавими в проведенні бібліотечних культурно – мистецьких заходів є презентації книг, літературні зустрічі, вечори поезій, бібліотечні акції, книжкові виставкидо різноманітних пам’ятних та знаменних дат.

Пріоритетним для працівників культури у 2021 році є формування іміджу територіальної громади як центру збереження автентичного мистецтва та розвитку сучасного мистецтва, підтримка творчих ініціатив, сприяння щодо реалізації талантів, мистецьких ідей, задумів, збереження нематеріальної культурної спадщини.

Та попри всі задуми у реалізації творчих планів є й проблемні питання, що стосуються зміцнення матеріально – технічної бази закладів культури, а саме: капітальні та поточні ремонти приміщень закладів культури, ремонти покрівель, ремонти та встановлення нових систем опалення, заміна вікон та дверей на енергозберігаючі, оновлення одягу сцени у клубних установах, придбання сценічного взуття та костюмів для учасників аматорського мистецтва, музичних інструментів та звукопідсилювальної апаратури для будинків культури, клубів, школи мистецтв, комп’ютерів та оргтехніки.  

Надіємось, що це все вдасться реалізувати шляхом започаткованих Програм на підтримку розвитку культури, а саме: «Програма національно – патріотичного та культурно – просвітницького характеру, професійних свят, вшанування кращих людей району на 2021 – 2025 роки», «Програма здійснення заходів з фізичної культури і спорту на 2021 – 2025 роки», «Програма підтримки народного музею історії міста Тисмениця імені С.Гавлилюка на 2021 – 2025 роки», «Цільова програма «Духовне життя» на 2021 – 2025 роки», «Програма розвитку місцевого самоврядування Тисменицької міської ради на 2021 – 2025 роки», «Програма Бюджет участі Тисменицької міської ради на 2021 – 2025 роки», а також за участю у різноманітних конкурсах, проектах, грантах протягом 2021 - 2022 рр., які передбачають залучення ( прилив) коштів до поповнення місцевого бюджету, участю у Грантових програмах Українського Культурного Фонду, який надає конкурсну державну фінансову підтримку ініціативам у сфері культури та креативних індустрій, а також сприяє збереженню культурної спадщини та розвитку української культури в контексті актуальних світових тенденцій.

Працівники культури докладають усіх зусиль, щоб жителі громади не відчували браку в культурному обслуговуванні, щоб мистецьке життя ставало більш цікавішим, доступнішим, сприяло задоволенню різнобічних запитів населення, адже культуру справді творять жертовні люди, які надзвичайно закохані у слово, пісню, музику, народну творчість. 

Колективи Народного дому м. Тисмениця

Положення про відділ культури, молоді та спорту Тисменицької міської ради

Перелік основних культурно-мистецьких, спортивних заходів в Тисменицькій територіальній громаді на 2021 рік

 

Календар новин

Червень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4
 
ЦНАП
 
el vpered 
 
Фотоклуб КОЛУМБ м.Тисмениця