header-new2

  • Тисменицька міська рада
    Тисменицька міська рада
---------   ВІТАЄМО НА САЙТІ ТИСМЕНИЦЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ   ---------

Культура

У Тисменицькій територіальній громаді повністю збережено базову мережу закладів культури. Станом на січень 2021 року функціонує:

17 клубних установ;

17 бібліотек (15 – сільських, 2– міські);

1 початковий мистецький навчальний заклад (контингент учнів – 219);

5 громадських музеїв (м. Тисмениця, с. Клубівці, с. Слобідка, с.Липівка, с. Пшеничники).

При клубних установах району активно працюють клубні формування, з них 17 колективів, які носять почесне звання «народний»: 3 хорові колективи, 5 вокальних ансамблів, 2 фольклорні колективи, 1 ансамбль танцю, 1 ансамбль пісні і танцю, 1 фотоклуб, 1 драматичний колектив, 1 цирковий колектив, 2 оркестри – 1 народної та 1 естрадної музики.

Кращі колективи громади беруть участь у обласних, всеукраїнських, міжнародних фестивалях, конкурсах, святах. Деякі з них репрезентували своє мистецтво в Польщі, Німеччині, Чехії.

Особлива увага працівників культури зосереджена на відродженні, збереженні національних традицій, звичаїв та обрядів, популяризації української народної пісні, автентичних хореографічних постановок. Усі культурно – масові заходи цілеспрямовані на висвітлення всіх напрямків культурно – просвітницької діяльності, розвиток творчих здібностей, народного аматорського мистецтва, задоволення культурних потреб різних верств населення, збереження національної культурної спадщини, створення умов дозвілля, забезпечення подальшого зростання ролі духовної сфери у житті Тисменицької територіальної громади. Крім того, заклади культури здійснюють роботу, спрямовану на консолідацію  і розвиток української нації, проведення свят за народним календарем та відзначення пам’ятних дат, пропаганді здорового способу життя, формування художніх та естетичних смаків, розвитку фольклору та етнографії у жанрах вокально – хорового, драматичного, хореографічного мистецтва.

Маючи талановитих, творчих, енергійних людей, відділ культури, молоді та спорту Тисменицької міської ради продовжує свої напрацювання у проведенні різноманітних свят, конкурсів та фестивалів, таких як: свято народної творчості «Від Різдва до Йордану», Великодні забави, молодіжний фестиваль естрадної пісні «Майбутнє України», свято хорового мистецтва «Пісня серця моєї України», української народної пісні «Народної душі пісенні переливи». Відрадно те, що всі вони мають мандруючий характер, тобто щороку проводяться в іншому населеному пункті територіальної громади.

Масштабну роботу по розвитку творчих здібностей підростаючого покоління у жанрі вокально – хорового, музичного мистецтва проводить початковий спеціалізований мистецький заклад – Тисменицька дитяча школа мистецтв імені Йова Княгиницького. Свідченням цього є проведення та участь учнів шкіл у обласних, всеукраїнських, міжнародних фестивалях, конкурсах. Велику увагу заслуговує Всеукраїнський фестиваль дитячого хорового мистецтва «Весняні голоси», що проводиться у м.Тисмениця раз у два роки та об’єнує участь дитячих хорових колективів з різних областей України.

Важливу роль у культурно – просвітницькому житті громади відіграють бібліотеки. Фонди бібліотек систематично поповнюються новинками книг та періодики, на яку щорічно виділяються кошти з місцевого бюджету. Цікавими в проведенні бібліотечних культурно – мистецьких заходів є презентації книг, літературні зустрічі, вечори поезій, бібліотечні акції, книжкові виставкидо різноманітних пам’ятних та знаменних дат.

Пріоритетним для працівників культури у 2021 році є формування іміджу територіальної громади як центру збереження автентичного мистецтва та розвитку сучасного мистецтва, підтримка творчих ініціатив, сприяння щодо реалізації талантів, мистецьких ідей, задумів, збереження нематеріальної культурної спадщини.

Та попри всі задуми у реалізації творчих планів є й проблемні питання, що стосуються зміцнення матеріально – технічної бази закладів культури, а саме: капітальні та поточні ремонти приміщень закладів культури, ремонти покрівель, ремонти та встановлення нових систем опалення, заміна вікон та дверей на енергозберігаючі, оновлення одягу сцени у клубних установах, придбання сценічного взуття та костюмів для учасників аматорського мистецтва, музичних інструментів та звукопідсилювальної апаратури для будинків культури, клубів, школи мистецтв, комп’ютерів та оргтехніки.  

Надіємось, що це все вдасться реалізувати шляхом започаткованих Програм на підтримку розвитку культури, а саме: «Програма національно – патріотичного та культурно – просвітницького характеру, професійних свят, вшанування кращих людей району на 2021 – 2025 роки», «Програма здійснення заходів з фізичної культури і спорту на 2021 – 2025 роки», «Програма підтримки народного музею історії міста Тисмениця імені С.Гавлилюка на 2021 – 2025 роки», «Цільова програма «Духовне життя» на 2021 – 2025 роки», «Програма розвитку місцевого самоврядування Тисменицької міської ради на 2021 – 2025 роки», «Програма Бюджет участі Тисменицької міської ради на 2021 – 2025 роки», а також за участю у різноманітних конкурсах, проектах, грантах протягом 2021 - 2022 рр., які передбачають залучення ( прилив) коштів до поповнення місцевого бюджету, участю у Грантових програмах Українського Культурного Фонду, який надає конкурсну державну фінансову підтримку ініціативам у сфері культури та креативних індустрій, а також сприяє збереженню культурної спадщини та розвитку української культури в контексті актуальних світових тенденцій.

Працівники культури докладають усіх зусиль, щоб жителі громади не відчували браку в культурному обслуговуванні, щоб мистецьке життя ставало більш цікавішим, доступнішим, сприяло задоволенню різнобічних запитів населення, адже культуру справді творять жертовні люди, які надзвичайно закохані у слово, пісню, музику, народну творчість. 

Колективи Народного дому м. Тисмениця

Положення про відділ культури, молоді та спорту Тисменицької міської ради

Перелік основних культурно-мистецьких, спортивних заходів в Тисменицькій територіальній громаді на 2021 рік

 

НОВИНИ

image001    14 січня у четвер, знаний громадський діяч, лікар Ігор Волощук передав тисменицькій бібліотеці кілька власних найновіших економічних, мотиваційних, історичних та психологічних книг. Ігор Волощук каже: «Якщо ці книги змінять мислення хоча б однієї людини, то можна вважати, що місію виконано». Адже успішні люди гуртують навколо себе однодумців, а це шлях до успіху. Поповнювати бібліотеку літературою планує і надалі. Тисменицька міська рада підтримує такі креативні ідеї та готова сприяти їх втіленню у життя. Присутні обговорили ще декілька напрямків співпраці, адже їх об`єднає спільна мета – успішна та приваблива для туристів громада.

 

 

image00314 січня, в четвер, до Тисменицької міської ради завітали хористи старших класів Тисменицької школи мистецтв імені Йова Княгиницького під орудою Олександри Гринюк.

Юний засівальник, за старовинною українською традицією засіяв у приміщенні міськради пшеницею, побажав громаді, її керівникові, депутатам та працівникам міськради щасливого, успішного, радісного та багатого на ідеї і добрі починання Нового року. Дівчата-колядники і керівник хору майстерно виконали старовинні та сучасні колядки.

 

 

image00515 січня, в п’ятницю, до Тисменицької міської ради завітав черговий гурт колядників. Привітати зі святами приїхали дівчата із села Вільшаниця.

Вони виконали по кілька куплетів відомих українських колядок. Згодом гості побажали очільниці Тисменицької міської ради Тетяні Градюк і працівникам установи, які вийшли їх послухати, здоров’я, добра, миру, плідної праці на благо громади у Новому році.

 

 

image00722 січня 2021 року, у великому залі засідань Тисменицької міської ради відбулися урочисті заходи під назвою «В єдності сила народу!», присвячені Дню Соборності України. До пам’ятника Борцям за волю України юні пластуни Надія та Юрій Капінуси поклали квіти. Із патріотичною доповіддю на тему: «Досвід минулого для сьогодення» виступив кандидат політичних наук, історик, пластовий сеніор Андрій Татарин. Патріотичні вокальні композиції виконали Василь Дубіцький та народний аматорський жіночий вокальний ансамбль «Перлина» ( керівник – Заслужений працівник культури України Марія Борис). Єдність – головна запорука незалежності держави. Саме такий висновок маємо зробити з історичних подій початку минулого століття. Маємо зміцнювати і берегти нашу єдність на шляху, яким ми йдемо у майбутнє. Коли ми єдині – ми непереможні!

 

image00929 січня 2021 року у Тисмениці вшанували пам'ять Героїв Крут. Смолоскипною ходою центральними вулицями міста розпочалися пам’ятні заходи. До пам’ятника Борцям за волю України поклали квіти. Пам’ять Героїв Крут присутні вшанували хвилиною мовчання. Із закликами бути патріотами своєї землі звернувся до молоді голова Братства ОУН-УПА Тисмениччини Петро Галига.

Зворушливу композицію виконали учні Тисменицького ліцею. На завершення віче, усі присутні поклали до пам’ятника Борцям за волю України запалені лампадки.

 

 

image011Відповідно до Указу Президента України № 42/2021 "Про призначення державних стипендій видатним діячам культури і мистецтва", фотохудожник, керівник народного аматорського фотоклубу «Колумб» Народного дому м. Тисмениця Ростислав Кондрат отримуватиме президентську стипендію. Варто відзначити, що 33-м українським діячам культури та мистецтва призначені від держави довічні стипендії, ще 86-ти митцям дворічні.  Ростислав Кондрат є учасником численних фотоконкурсів, виставок та фото пленерівдворічну президентську стипендію отримуватиме уже вдруге.

«Радіємо, що в нашій громаді проживають такі талановиті та видатні люди, як Ростислав Омелянович Кондрат. Роботи цього знаного фотохудожника справді захоплюють. Бажаю творчого натхнення та підкорення нових висот», - зазначила очільниця Тисменицької громади Тетяна Градюк.

 

 

image013Напередодні Дня пам’яті Героїв Небесної Сотні, у Тисмениці вшанували пам'ять тих, для кого Україна, Свобода і Гідність були понад усе. Зворушливу вокальну композицію виконав ансамбль «Фортуна». Усі присутні поклали до пам’ятника запалені лампадки. Революція Гідності є однією із головних державотворчих подій, це наймасштабніший протест у новітній історії України, боротьба українців за свої права і демократичний європейський вибір. У 2014 році розпочалось справжнє відродження України. Під час Революції гідності постраждали 2,5 тисячі людей, 104 із них загинули, найбільше активістів Майдану віддали свої життя саме 20 лютого 2014 року. Не відступаймо від ідеалів та принципів, які відстоювали на Майдані.

 

 

image017У Тисменицькій громаді відбулися заходи присвячені 150-річчю з дня народження знаної культурної та громадської діячки, поетки, письменниці, перекладачки Лесі Українки. Підтримали ідею міського голови Тетяни Градюк вивчати та популяризувати творчість геніальної Лесі Українки навчальні заклади, культурні установи та школярі громади. Так, у читальному залі Тисменицької міської бібліотеки експонувалися: книжкова виставка «Ніжність і сила «блакитної троянди» та виставка графічних робіт. Також серед користувачів бібліотек Тисменицької громади проведено онлайн конкурс на кращого читця творів поетки «Рядки, що зачепили душу…». У Тисменицькому Народному домі ювілей Лесі Українки відзначили літературно-музичною онлайн композицією «Квіток, квіток, як можна більше квітів…».У всіх бібліотеках-філіях розгорнуто тематичні виставки. У Клубівцях учасники драмгуртка провели літературно-музичну онлайн композицію «Довго щирими сими словами до людей промовлятиму я». Онлайн композицію «Я жива, я буду вічно жити» підготували в Одаях. А в Хом’яківці, у місцевій книгозбірні, в режимі онлайн провели «Лесині читання».

 

Свою Україну любіть.
Любіть її… во врем'я люте,
В остатню, тяжкую минуту
За неї Господа моліть.

image02110 березня у Тисмениці вшанували великого українця — Тараса Шевченка. Шевченківські дні відзначили також відкриттям документальної фотовиставки «Кобзарю, знов до тебе я приходжу», як а була розміщена у фойє міськради та проведенням конкурсу читців поезії Шевченка. До 160-ої річниці з дня відходу у вічність вірного сина українського народу, у храмах громади відслужили поминальні панахиди.

 

 

image02310 березня депутат Івано-Франківської обласної ради Роман Ткач подарував переможцям конкурсу читців, присвяченого 207-ій річниці з дня народження Тараса Шевченка, видання «Кобзаря», які надруковані в різних містах України. Роман Ткач є колекціонером давніх та рідкісних видань найвідомішої збірки творів Шевченка. Коли він завітав на відзначення Шевченківських днів у Тисменицьку міську раду, то привіз книги в дарунок переможцям конкурсу.   Найкращих читців віршів Шевченка визначили та оголосили якраз у дні вшанування Великого українця. Окрім книг Шевченка, усі учасники конкурсу отримали  від міської влади подяки та солодкі подарунки.

 

 


image027
    У Тисменицькій громаді відбулися заходи, присвячені 140-річчю з дня народження поетки, народної вчительки, культурної та громадської діячки, уродженки прикарпатського села Білі Ослави, Марії Ленерт-Домбровської, більш відомої, як Марійка Підгірянка та Міжнародному дню дитячої книги, що відзначають 02 квітня. Так, у бібліотеках міста Тисмениця та сіл Вільшаниця, Клубівці, Красилівка, Липівка, Марківці, Одаї, Пшеничники, Рошнів, Старі Кривотули, Тарновиця, Чорнолізці, Хом’яківка організували виставки дитячої літератури. На експозиціях представлено книги українських та закордонних народних казок і легенд, повісті, романи і вірші дитячих світових письменників та поетів. Окремо виставлено книги Марійки Підгірянки.

Під час онлайн розмов із юними читачами бібліотек, а також їхніми вчителями і батьками працівники книгозбірень розповіли про особливу виховну та естетичну роль дитячої літератури у житті дітей та підлітків.

У Клубівцях та Милуванні школярі долучилася до онлайн-читання поезії Марійки Підгірянки. Відео-презентацію про видатну дитячу поетку під назвою «Цілителька дитячих душ» підготували працівники Тисменицької книгозбірні.

 

image029З нагоди Міжнародного дня пам’яті про Чорнобильську катастрофу та 35 роковин від Дня аварії на Чорнобильській АЕС з ініціативи міського голови Тетяни Градюк у бібліотеках міста Тисмениця розгорнуто книжкові виставки. На експозиціях представлені художні та публіцистичні видання присвячені темі Чорнобиля, газеті та журнальні публікації, інтерв’ю з ліквідаторами аварії на ЧАЕС.

 

 

виставка 08 головнаПід такою назвою 28 квітня у фоє міської ради відбулося відкриття виставки вишитих картин на релігійну тематику майстрині з Тисмениці Марії Клевчук (Карабін). «Ваші картини у передвеликодний час вселяють віру і надію, бо ми, українці, надзвичайно духовно багаті,— зазначила, відкриваючи виставку голова Тисменицької міської ради Тетяна Градюк. — Духовністю, великою вірою, мистецькими талантами вирізняється і міцніє наша нація. Дякую Вам, пані Маріє, за те, що відроджуєте, зберігаєте та примножуєте мистецтво вишивки й додаєте у велику скарбницю частину своєї творчої душі».

За фахом майстриня — бухгалтер. Вишивати почала ще у дитинстві. Любов до ниток і полотна прищепила сестра бабусі. А серйозним хобі вишивання стало для жінки, коли вона перебувала у декретній відпустці. Нині у доробку майстрині десятки вишитих нитками та бісером картин, ікон, костюмів, сорочок. До речі, вишивати допомагає мамі 14-річний син Павло.

 

НАГОРОДЖЕННЯ 09 ГОЛОВНА28 квітня, у середу відбулося нагородження переможців Конкурсу дитячих малюнків на Великодню тематику «Христос воскрес! Воістину воскрес!», який організувала Тисменицька міська рада. Переможці Конкурсу отримали від міського голови Тетяни Градюк грошові премії, подяки та солодкі подарунки.  «Вітаю усіх учасників та переможців Конкурсу, — зазначила очільниця громади, нагороджуючи юних митців. — Дякую всім за цікаві ідеї та активну участь. Приємно, що у нашій громаді є такі талановиті діти. Бажаю вам ще більше переконливих і великих перемог на славу нашої громади!».

 

 

image033У неділю, 02 травня у селі Нові Кривотули з нагоди Великодня відбувся традиційний святковий концерт. Під час святкового концерту свою творчість глядачам дарували місцеві таланти: школярі, фольклорний колектив «Світанок», гумористи Іван Арабчук та Дмитро Василюк, дует Михайла та Роксолани Назарук, а також гордість Нових Кривотул – фольклорно-етнографічний гурт «Козаки».

 

 

image03808 травня 2021 року в Тисмениці відбулося віче, присвячене Дню пам'яті і примирення з нагоди перемоги над нацизмом у Європі та 76-ої річниці від завершення Другої світової війни. На знак пам’яті та пошани тих, хто загинув у роки Другої світової війни, сучасних борців за волю, незалежність та цілісність нашої держави, поклали живі квіти до пам’ятника Борцям за волю України та арки Героям Небесної Сотні. Священники відправили панахаду за загиблими у різні роки вояками. Завершилося пам'ятне віче піснею «Червоні маки», яку виконала Надія Вівчарук, викладач Тисменицької дитячої школи мистецтв.

 

image03909 травня 2021 року, в неділю, в Народному домі міста Тисмениця відбувся святковий концерт з нагоди Дня матері «Мамо, я дякую Тобі за все!». Музикою, піснями і танцями матусь громади привітали: учасники народного аматорського ансамблю танцю «Тисменичанка» та народні аматорські вокальні ансамблі Народного дому міста Тисмениця, учні та викладачі Тисменицької дитячої школи мистецтв імені Йова Княгиницького, танцюристи колективу Будинку дитячої та юнацької творчості, юні вокалісти громади, народний аматорський хоровий колектив та народний аматорський вокальний ансамбль Центру культури та дозвілля.

 

 

image041"ДЕНЬ ЄВРОПИ В ТИСМЕНИЦЬКІЙ ГРОМАДІ" флешмоб під такою назвою відбувся у місті Тисмениця та селах Тисменицької громади.

 На честь Дня Європи в Україні працівники Тисменицької міської ради сфотографувалися з прапорами Євросоюзу та України, плакатом із написом "Україна - серце Європи". Учасники флешмобу були одягнені у святковий класичний одяг. До флешмобу приєдналися колективи Тисменицького ліцею, Будинку дитячої та юнацької творчості, кілька сотень дітей та жителі сіл громади. Вони також сфотографувалися з плакатами, прапорами України і ЄС. А в закладах середньої освіти і бібліотеках громади відбулися виставки книг про Євросоюз, його роль у сучасному суспільно-політичному житті України, базові європейські цінності, які також зафіксували на світлинах.

 

 

image04414 травня 2021 року, з нагоди 150-річчя з дня народження славного уродженця Прикарпаття, знаного українця, новеліста зі світовою славою — Василя Стефаника з ініціативи міського голови Тисмениці Тетяни Градюк у бібліотеках громади розгорнуто книжкові онлайн-виставки.

 На експозиціях представлені багато видань письменника, критичних, поетичних, прозових та публіцистичних творів про книги знаного  майстра соціально-психологічної прози, новеліста, гуманіста і просвітителя. Ознайомитися із книгами можна на фейсбук-сторінках книгозбірень.

 

 

image04520 травня у Тисмениці урочисто відзначили Всесвітній День вишиванки. З ініціативи міського голови Тетяни Градюк відбувся флешмоб "Одягну вишиванку, в ній доля мого родоводу". До проведення святкового заходу долучилися керівництво та усі працівники Тисменицької міської ради.

На центральній площі міста розгорнули вишитий рушник із автентичними візерунками сіл Тисменицької громади та зробили пам'ятне фото. Для кожного українця вишиванка – це не просто національний одяг, це – генетичниий код, зв’язок поколінь та прадавній оберіг.

 

 

image04721 травня, напередодні Дня героїв, у Тисменицькій громаді відбулися заходи із вшанування українських вояків - борців за волю України. Пам’ятне віче у місті Тисмениця розпочали із покладання квітів, Патріотичні пісні виконали Василь Слободян, Роман Середюк, Надія Абрамчук та Михайло Гардаман. До Дня героїв працівники Тисменицької книгозбірні підготували тематичну книжкову виставку.

 

 

image049Після завершення віче, з ініціативи міського голови Тетяни Градюк у Центрі культури та дозвілля «Відродження» відбулась презентація фільму Михайла Ухмана «Трохи нижче неба». Це документальна стрічка про історії чотирьох мужніх захисників, які загинули під час боїв за Донецький аеропорт. «За Україну потрібно жити» - саме таким є девіз фільму та заклик його творців до кожного свідомого українця.

 

 

 

image05101 червня 2021 року, у вівторок, з ініціативи міського голови Тетяни Градюк до Міжнародного дня захисту дітей на центральній площі у Тисмениці відбулося свято для дітей громади.

На святі діти мали змогу намалювати на асфальті кольоровими крейдами рідне місто, громаду, природу, рідних, однокласників, учителів. Естафету відзначення Міжнародного дня захисту дітей перейняли також місцеві пластуни із куреня імені Якова Голуба, які показали туристичний майстер-клас та навчали всіх охочих розкладати намети і розводити багаття. А далі — музика та запальні танцювальні па. Це була весела руханка. Згодом присутні із зацікавленням переглянули виступи місцевих спортсменів-дзюдоїстів, які продемонстрували показові виступи.

 

ФОТО ДЗД 20«МИ НАДІЯ ТВОЯ, УКРАЇНО» Під такою назвою 01 червня 2021 року, у Народному домі міста Тисмениця відбувся концерт та зустріч міського голови Тетяни Градюк із обдарованими дітьми громади та їхніми наставниками.

 

 

image0544 червня, у Народному домі міста Тисмениця відбувся звітний концерт учнів Тисменицької дитячої школи мистецтв імені Йова Княгиницького. На концерті побувала голова Тисменицької міської ради Тетяна Градюк. У великому святі музики та пісні взяли участь більше 100 юних співаків та музикантів.

 

У неділю, 13 червня у Центрі культури та дозвілля "Відродження" відбувся концерт народного аматорського хорового колективу "Благовіст" на підтвердження звання "народного".

 

 

20 червня, у неділю, в день великого християнського свята Зіслання Святого Духа, у селі Вільшаниця відбувся концерт творчих колективів міста Тисмениця. виїзні концерти - це чудова нагода долучитися до класичного і народного мистецтва, відкрити нові таланти, творче спілкування та відточування мистецької майстерності творчих колективів громади. У концерті взяли участь народний аматорський ансамбль танцю «Тисменичанка» під орудою Заслуженого працівника культури України Яреми Галиги, оркестрова група у складі викладачів та учнів Тисменицької дитячої школи мистецтв імені Йова Княгиницького, колективи Тисменицького народного дому: народний аматорський вокальний ансамбль «Два кольори», народний аматорський молодіжний вокальний ансамбль «Фортуна», солісти-вокалісти Інна Данчук, Павло Кавецький. 

 

image058«Майбутнє України – 2021». Під такою назвою 24 червня, в Народному домі міста Тисмениці відбувся молодіжний фестиваль-конкурс української естрадної пісні. Конкурс розпочався з відбіркового етапу, в якому взяли участь 18 учасників із 8 населених пунктів громади. Конкурсанти виступали у 3 вікових категоріях: молодша — від 6 до 12 років, середня —від 13 до 17 років та старша — від 18 до 30 років. Під час відбіркового етапу учасники та учасниці конкурсу виконували 2 українські пісні. За рішенням журі до фіналу вийшли 10 вокалістів. Отож, переможцями фестивалю-конкурсу стали: у молодшій віковій групі І місце — Павло Кавецький з Тисмениці, ІІ місце — Евеліна Герман з Милування, і третю сходинку розділили Катерина Яворська з Тисмениці та Інна Дем’яник з Чорнолізців. У середній віковій категорії перше і друге місця вибороли юні співачки з Клубівців: Оксана Марцінко та Яна Шелемей. Вокальну «бронзу» отримали Василь Слободян і Галина Данилюк з Чорнолізців. У старшій віковій категорії першу премію виборола Ірина Грицак з Хом'яківки. Гран-прі фестивалю-конкурсу здобула Христина Іванюк з Марківців.

 

 

ДЕНЬ КОНСТИТУЦІЇ ГОЛОВНА25 червня, у п’ятницю з нагоди 25-ої річниці Конституції України в Народному домі міста Тисмениця відбулися урочисті збори та святковий концерт під назвою «Ми  громадяни вільної держави». У рамках урочистостей перед жителями і гостями громади з доповіддю на тему «Конституція України як запорука стабільного розвитку суспільства і держави» виступив Олександр Загурський, кандидат юридичних наук, член виконавчого комітету Тисменицької міської ради. Згодом учасники творчих колективів і виконавці Народного дому міста Тисмениця, Центру культури та дозвілля «Відродження», а також Тисменицької дитячої школи мистецтв імені Йова Княгиницького подарували присутнім музичні, вокальні та хореогрфічні концертні номери. У програмі: народні танці, патріотичні та естрадні пісні, хорові вокальні та музичні композиції. А у фоє Народного дому працівники Тисменицької центральної міської бібліотеки розгорнули тематичну книжкову виставку «Конституція - оберіг нашої державності!».

 

 

image062З нагоди 114-річниці від дня народження головнокомандувача УПА Романа Шухевича та 80-річчя з дня проголошення у Львові Акту Відновлення Української Держави з ініціативи міського голови Тетяни Градюк у бібліотеці міста Тисмениця та книгозбірнях сіл Чорнолізці, Красилівка, Терновиця, Липівка, Одаї розгорнуто книжкові виставки «Пам’ятай своїх героїв», «Славетні імена України», «Незабутній день в історії України». На полицях бібліотек представлено художні книги, збірники історичних досліджень, біографічні нариси, газетні та журнальні публікації.

Бібліотекарі книгозбірень сіл Клубівці, Пшеничники, Милування, Слобідка, Вільшаниця, Марківці разом з місцевими жителями, учнями місцевих гімназій та ліцеїв провели історичні години, під час яких розповіли про славний рід Романа Шухевича, про становлення майбутнього Головнокомандувача УПА, про його заняття спортом, навчання у консерваторії, боротьбу за Україну, ув’язнення, про те як він став генералом Тарасом Чупринкою, про його героїчну загибель та його роль в історії України.

 

 

12 липня, голова Тисменицької міської ради Тетяна Градюк побувала на святкуванні Дня села у Нових Кривотулах. Від керівництва і митців громади люди отримали чудовий подарунок — концерт за участю художніх колективів Народного дому міста Тисмениця.

 

12 липня, в понеділок, у селі Старі Кривотули відбувся день села. Свято розпочалося Богослужіннями в місцевій церкві. Жителі та гості села молилися за процвітання Старих Кривотул, здоров’я і добробут усіх, хто проживає у селі та їхніх родин. Згодом відбулися спортивні турніри. Підсумком свята став великий концерт, що відбувся на місцевому стадіоні. У концерті взяли участь місцеві співаки і танцюристи. Концертну програму розпочав ансамбль пісні і танцю «Баври Прикарпаття», який є гордістю і візитівкою села.

 

 

Календар новин

Червень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
join-us-facebook 
1645021179
 
ЦНАП
 
diia1-1
 
gid1
 
єдопомога
 
265x245
 протидія насильству
 
el vpered
 
Фотоклуб КОЛУМБ м.Тисмениця